Osobnosti, ktoré ma podporujú vo voľbách 2020

Osobnosti, ktoré ma podporujú vo voľbách 2020

Títo úspešní Slováci a Slovenky ma podporujú v parlamentných voľbách 2020. Ďakujem za dôveru!

MICHAL ŠIMEČKA

MICHAL ŠIMEČKA PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 🇸🇰💙🇪🇺

„Keď som hovoril, že sa k našej koalícii pridal Vlado Šucha ako expert na školstvo, tak všetci len tak uznanlivo pokývali hlavou. Každému bolo jasné, že to s tou zmenou myslíme vážne, lebo Vlado Šucha naozaj je v Európe pojem. Som nesmierne rád, že sa nám ho podarilo na Slovensko pritiahnuť, a že kandiduje.“

Michal je jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska a viedol kandidátku PS/SPOLU v eurovoľbách, keď nič nevyzeralo isto. Precestoval celé Slovensko a dostal vyše 80 tisíc preferenčných hlasov. Dnes je podpredsedom tretej najväčšej frakcie v Európskom parlamente. Ukazuje, že aj politický nováčik z malého členského štátu to môže dotiahnuť ďaleko.

MARTIN BÚTORA

MARTIN BÚTORA PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU✌️🇸🇰💙

O našich minulých stretnutiach hovorí:

“Vtedy som si povedal, aké by to bolo požehnanie, keby tento človek dostal nejakú pozíciu, z ktorej by mohol ovplyvňovať vzdelávanie a školstvo na Slovensku, a stalo sa.”

“Verím, že aj spolu s kolegami z ďalších strán, ktoré chcú skutočnú zmenu, prispeje k tomu, aby sa táto kardinálna a nesmierne náročná výzva pre Slovensko – mať lepšiu úroveň vzdelávania a školstva – podarila.”

Ďakujem za podporu sociológovi a diplomatovi Martinovi Bútorovi, ktorý od roku 1989 pomáha na Slovensku budovať demokraciu.

MAGDA VÁŠÁRYOVÁ 

MAGDA VÁŠÁRYOVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU🗳️🇸🇰💙

S umelkyňou, veľvyslankyňou a predsedníčkou spolku žien Živena Magdou Vášáryovou sme okrem iných spolupracovali na téme kultúrnej politiky, ktorú som mal na starosti v Bruseli.

“Máme problém vo vzdelávaní. A preto myslím, že po niekoľkých desaťročiach konečne potrebujeme na mieste človeka, čo bude viesť naše vzdelávanie, ktorý sa v tom vyzná.”

Pani Magda si uvedomuje, že vo výkonných funkciách potrebujeme kompetentných a pracovitých ľudí. Je to pre mňa česť, že v téme vzdelávania za takého človeka považuje mňa.

MÁRIA SMREKOVÁ

MÁRIA SMREKOVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU🏫🇸🇰💙

Zakladala školu, bola riaditeľkou, učí, mentoruje nových učiteľov a učiteľky. Máriu Smrekovú si vážim pre jej rozvahu a znalosť pomerov v slovenskom školstve. Jej schopnosť pomenovať, o čo by malo v školstve ísť, a ako to premietnuť do atmosféry v škole a triede, je veľkým prínosom do diskusií nášho odborného tímu.

“Vlado Šucha je človek, ktorý je rozhľadený, inteligentný, nerobí politiku pre osobný prospech. Myslím si, že takýchto ľudí na Slovensku potrebujeme. Preto mu fandím.”

ŠYMON KLIMAN

ŠYMON KLIMAN PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 📸💙🇸🇰

Šymon Kliman fotografuje našu krajinu a ľudí, ktorých v nej vidí. Myslí ale aj na širšie súvislosti fotky. Myslí na podmienky, v ktorých žijú ľudia, ktorých odfotí, aj na odkaz, ktorý svojou tvorbou vysiela. Je jedným zo zakladateľov asi najúspešnejšieho slovenského kreatívneho kolaboratívneho priestoru – Nadácie Cvernovka.

“Slovensko je jedna úžasná krajina. Ako je krásna tá krajina, tak sa to odráža aj v ľuďoch. Preto je investícia do vedy, vzdelávania a výskumu tou úplne najzásadnejšou vecou, ktorá nás naozaj môže posunúť ďalej.”

Na umelcov, ktorí sú k Slovensku pozorní, a zveľaďujú ho, môžeme byť všetci hrdí.

PAVOL ČEKAN

PAVOL ČEKAN PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 🧬🇸🇰💙

Pavol je špičkový slovenský vedec, ktorý sa vrátil domov po dlhých rokoch na Islande a v USA. Má tu vlastnú firmu, ktorá nedávno ako prvá zo Slovenska získala významný grant Európskej inovačnej rady. Z vedeckého parku v Bratislave robia výskum rakoviny svetovej kvality!

Keď Pavol čelil korupčným praktikám ministerstva školstva, nebál sa ozvať. Aj vďaka jeho odvahe odstúpil minister Plavčan.

“Podporujem Vlada Šuchu, pretože jeho celosvetové skúsenosti a vízie, ktoré si prináša z Bruselu na Slovensko, ho predurčujú na to, aby konečne postavil vedu a výskum na nohy a aby sa slovenská veda naozaj posunula vpred.”

Na vedcov ako Pavol Čekan môžeme byť hrdí. Veľmi si cením jeho podporu.

JANA SLÁDEČKOVÁ

JANA SLÁDEČKOVÁ PODPORUJE JURAJA HIPŠA A VLADIMÍRA ŠUCHU🧮🇸🇰🏫

Ak pracujete v školstve, Janu Sládečkovú môžete poznať ako jednu z najväčších odborníčok na jeho financovanie. Pracovala na ministerstve školstva a dnes je veľkou, praktickou posilou nášho odborného tímu.

“Všetci vieme, že slovenské školstvo bude potrebovať zrealizovať v najbližšom období veľké zmeny. Ja som sa v predchádzajúcom období stretla s dvomi veľmi zaujímavými pánmi – Jurajom Hipšom a Vladom Šuchom.

Juraj je pre mňa veľmi cieľavedomý, pracovitý tímový hráč, ktorý vie počúvať a nevzdáva sa svojich cieľov.

Vlado je inovátor. Vlado vidí veci v súvislostiach mnoho rokov dopredu, je to vizionár.

Myslím si, že slovenské školstvo potrebuje práve takýchto odborníkov, ktorí mu pomôžu zrealizovať veľkú zmenu. Ja týmto pánom dôverujem.”

MONIKA PODOLINSKÁ

MONIKA PODOLINSKÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 👩‍🏫🇸🇰💙

Monika Podolinská je ocenená učiteľka základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke, kde bola aj riaditeľkou. Jej prístup ku všetkým deťom bez rozdielu môže byť inšpiráciou pre nás všetkých, ako sa môžete presvedčiť v tomto krátkom videu: https://youtu.be/KjMhbJkfnTM

“Podporujem Vlada Šuchu. Je to človek, ktorého obdivujem, a nesmierne si ho vážim pre jeho odbornosť a profesionalitu. Nemá problém prezentovať svoje vedomosti a skúsenosti na univerzitách celosvetového formátu, ale takisto zavíta do regiónov.”

S Monikou sa roky poznáme z detských táborov. Cením si jej slová a som hrdý, že máme učiteľky ako ona, pretože vďaka nim je Slovensko férovejšou krajinou.

PETER BEŇUŠKA

PETER BEŇUŠKA PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 🏗️💙🇸🇰

Peter Beňuška bol viceprimátor a hlavný architekt Bratislavy. Potom ho vybrali za hlavného architekta všetkých budov, ktoré patria Európskej komisii. Spoznali sme sa ešte predtým, ako naše cesty spojili európske inštitúcie.

V Bruseli sa naša spolupráca rozvinula naplno. Vedel vždy dobre poradiť a zorientovať sa v komplikovaných stavebných činnostiach, ktoré moja organizácia mala na starosti. Vrcholom našej spolupráce bol minuloročná architektonická súťaž na nový komplex budov Európskej komisie v Bruseli. On bravúrne túto súťaž zorganizoval a ja som mal česť byť členom poroty za budúcich užívateľov.

Peter je skvelý odborník a super človek. Jeho podporu si veľmi vážim.

STANISLAV MAAR

STANISLAV MAAR PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 🌍💙🇸🇰

Sme spolužiaci z vysokej ale roky sme sa nevideli. Je jedným z celosvetovo najúspešnejších Slovákov v súkromnom sektore. Žil v 6 krajinách a riadil tisícky ľudí v rôznych firmách. Nedávno sa vrátil na Slovensko a venuje sa mentorovaniu a podpore zmysluplných projektov. Na Slovákov ako Stano Maar môžeme byť hrdí. Vďaka nim je naša krajina úspešnejšia aj férovejšia.

“Na svojej púti svetom som stretol veľmi veľa veľmi dobrých ľudí a niekoľko vynikajúcich. Vlado Šucha určite patrí k tým vynikajúcim. Má jasnú, realizovateľnú a konkrétnu predstavu o tom, ako môžeme teraz a udržateľne pomôcť našim učiteľom a našim žiakom.”

Školstvo samozrejme nie je firma, ale je v ňom množstvo manažérskych výziev. Potrebujeme kompetentných lídrov a líderky nielen na ministerstve, ale na každej škole a vedeckom pracovisku.

MARTIN POLIAČIK

MARTIN POLIAČIK PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 👨‍🏫🇸🇰🗳️

Martin Poliačik je už 10 rokov progresívnym hlasom v parlamente. Schytá za to pravdepodobne aj pod týmto videom. Cením si jeho odvahu otvárať nepopulárne témy aj jeho záväzok ku kvalitnému vzdelávaniu, ktoré jednoznačne potrebujeme, aby Slovensko napredovalo.

“Vlado Šucha by od prvého dňa vedel, čo má robiť. Vedel by to vďaka tomu, že riadil obrovskú organizáciu, vďaka tomu, že má veľa kontaktov, a že po celom svete má možnosť sledovať, čo funguje, a čo nie. Preto si myslím, že je ideálnym kandidátom na krúžkovanie pre každého, komu záleží na vzdelávaní na Slovensku.”

ZORA JAUROVÁ

ZORA JAUROVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU🎬🇸🇰🗳️

Keď som v Európskej komisii zodpovedal za kultúrnu politiku, jednoznačne najvýraznejšou osobnosťou zo Slovenska bola Zora Jaurová. Boli sme čerstvo členskou krajinou, ale napriek tomu si vedela získať rešpekt svojich skúsenejších partnerov. Kým iní naši zástupcovia vedeli pôsobiť neodborne alebo zakríknuto, Zory sa rutinne pýtali na jej názor v dôležitých otázkach.

“Pozorovala som, ako sa mu za niekoľko rokov podarilo z takého ospalejšieho oddelenia urobiť jedno moderné pracovisko, ktoré bolo schopné prísť s úplne novou, modernou kultúrnou politikou pre celú Európu. A už vtedy som pochopila, že Vlado je človek s víziou.”

SIR PETER GLUCKMANN

SIR PETER GLUCKMAN O VLADIMÍROVI ŠUCHOVI 🇳🇿🔬🇺🇳

Profesor medicíny Sir Peter Gluckman je zvolený za predsedu International Science Council, ktorá pri OSN združuje 180 akadémií vied a ďalších vedeckých inštitúcií. Dlhé roky bol poradcom premiéra Nového Zélandu pre vedu.

Podľa mňa práve on asi najlepšie na celom svete rozumie vzťahu vedy s politikou. Neúnavne bojuje za politické rozhodovanie postavené na dátach a vedeckých poznatkoch. Neznamená to, že politici majú byť nahradení počítačmi a vedcami. Majú byť pravdivo informovaní a vo svojom rozhodovaní transparentne tieto poznatky zohľadniť. 

So Sirom Peterom sme sa spoznali pred mnohými rokmi a veľmi úzko sme spolupracovali. Veľa som sa od neho naučil a považujem ho za jedného z najmúdrejších ľudí, ktorých som v živote stretol.

LUCIA PAŠKOVÁ

LUCIA PAŠKOVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU A JURAJA HIPŠA 🦷🇸🇰♻️

Vyštudovaná učiteľka Lucia Pašková vybudovala na Slovensku pobočku medzinárodnej firmy. Svoje podnikanie prepojila so vzdelávaním a hľadá cesty, ako podporiť trvalo udržateľnú ekonomiku. Je aktívna vo viacerých občianskych organizáciách. Jej príbeh ukazuje, že úspešným ľuďom nemá ísť iba o zisk.

“Vzdelávanie pokladám za mimoriadne dôležitú tému a teším sa, že ide do toho človek, ktorý má veľkú manažérsku skúsenosť. Viedol tím viac ako tritisíc ľudí a takisto je to človek, ktorý má veľký prehľad v tom, čo sa bude diať na Slovensku, vo svete, v Európe, nielen teraz, ale aj o desať rokov a má veľkú víziu.

 Teším sa, že takíto ľudia sú na kandidátke PS/SPOLU a budem krúžkovať Vladimíra Šuchu a Juraja Hipša, číslo 11 a 12.”

DUŠAN MEŠKO

DUŠAN MEŠKO PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 👨‍⚕️🇸🇰👨‍🏫

Je lekár, profesor medicíny a bývalý prorektor. Pôsobí na Jeseniovej lekárskej fakulte v Martine, ktorá láka aj študentov a študentky zo západnej Európy. Ukazujú, že slovenské školstvo dokáže obstáť v medzinárodnom porovnaní.

Strávili sme spolu dlhé hodiny rozhovormi o vysokom školstve, aktuálnom lekárskom výskume a inováciách. Hovorí, že vo mne vidí záruku, že sa Slovensko pohne moderným smerom.

Na čestných a pracovitých odborníkov ako Dušan Meško môžeme byť hrdí. Vďaka nim napreduje naše vysoké školstvo. Je veľkou posilou nášho odborného tímu.

KATARÍNA MATHERNOVÁ

KATARÍNA MATHERNOVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU 🗺️💙🇸🇰

Je jedna z najúspešnejších Sloveniek na svete. Podieľala sa na reforme slovenskej ekonomiky po páde Mečiara, vypracovala sa na najvyššie poschodia vo Svetovej banke a aj v Európskej komisii. Tam ma vystriedala na stoličke najvyššie postaveného občana Slovenska v nepolitickej funkcii. Okrem vysokých funkcií nezabúda ani na najohrozenejšiu skupinu ľudí v Európe, ktorou sú Rómovia. Venuje sa im s veľkým nasadením už veľa rokov. V boji za spravodlivosť v kauze policajnej razie v Moldave nad Bodvou je nám veľkou oporou a pomocníčkou.

“Spolu sme pôsobili v top manažmente európskych inštitúcií, a myslím si, že jeho osobnostné kvality, ako aj odborné kvality v otázkach vedy a školstva sú vynikajúcou správou pre Slovensko.”

Na profesionálky ako Katarína Mathernová môžeme byť hrdí!

IRENA BIHARIOVÁ

IRENA BIHARIOVÁ PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU🛡️🇸🇰🗳️

Irena Bihariová je super odvážna žena, ktorá bojuje za ľudské práva s Slovensko férové pre všetkých. Môže v tom byť vzorom pre všetkých z nás.

“Slovenský vzdelávací systém potrebuje v našich deťoch pestovať schopnosť rozoznávať a rozumieť tomu, čo čítajú na internete. Som si istá, že Vlado túto výzvu zvládne.”

MARTIN HOJSÍK

MARTIN HOJSÍK PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU🐝🇸🇰🗳️

Martin Hojsík je z hľadiska predložených návrhov už teraz najaktívnejším slovenským poslancom Európskeho parlamentu. Na zástupcov ako on môžeme byť hrdí. Dlhé roky sa profesionálne venoval otázkam životného prostredia, a aj dnes kampaňuje za klímu, včely a proti znečisťovateľom.

“Vlada Šuchu poznám osobne iba niekoľko rokov, ale za ten čas si získal u mňa obrovský rešpekt, lebo je človek, ktorý vie, čo nás čaká. Vie to preto, že je nielen vysokoškolský profesor, ale pretože viedol výskumné centrum EÚ a tým pádom aj vie pochopiť výzvy, ktoré nás čakajú pri ochrane klímy alebo biodiverzity. Som presvedčený, že dokáže zmeniť vzdelávanie na Slovenku tak, aby moje, ale aj vaše deti boli pripravené na budúcnosť.”

MAREK MANSELL

MAREK MANSELL PODPORUJE VLADIMÍRA ŠUCHU A JURAJA HIPŠA 🕹️🇸🇰🗳️

Marek Mansell je študent, ktorý už stihol rozbehnúť ocenenú iniciatívu, ktorá pomáha žiakom a žiačkám priblížiť informatiku, prácu s hardvérom a programovanie. Môžeme byť hrdí na mladých ľudí ako on, ktorí už popri štúdiu aktívne prispievajú k rozvoju Slovenska.

“Je veľmi dôležité, aby učiteľov niekto v tomto podporoval, aktívne sledoval trendy v zahraničí, a rozmýšľal, čo dobrého môžeme na Slovensku implementovať. Je dôležité, aby toto robil správny tím ľudí na ministerstve školstva. Takýto tím sa práve formuje okolo Jura Hipša a Vlada Šuchu.”

Čo robím

Zostaňme v kontakte